Poradíme vám

Připravili jsme pro vás sérii článků a vysvětlení termínů, které považujeme zajímavé a pro náš obor důležité.


Slovník pojmů

Možná se vám již stalo, že jste v souvislosti s parkovacími systémy narazili na výrazy, kterým jste těžko rozuměli. Abyste se v této oblasti neztratili, připravili jsme pro vás seznam těch nejdůležitějších termínů.

RFID technologie je v současné době nejpoužívanější technologií pro identifikaci osob a vozidel. Rozlišujeme RFID technologii na krátký nebo dlouhý dosah, který umožňuje číst identifikační karty až na vzdálenost 10 m. RFID technologie je využívána pro identifikaci aut při průjezdech do vyhrazených prostor, jako jsou například skladové a přepravní terminály, nádraží veřejné dopravy nebo placené veřejné parkoviště.

Docházkové ID karty nebo ID přívěsky využívají vysokofrekvenční technologie RFID na krátký dosah, nejčastěji na vzdálenost 10 cm.

Ovládat zařízení pomocí signálu z mobilního telefonu představuje pro uživatele jednoduché a spolehlivé řešení. GSM komunikátor připojíte k zařízení, které chcete pomocí mobilu ovládat. Správu GSM modulu provádíte přes webové rozhraní, naši vlastní aplikaci AG GATE, nebo naše zařízení propojíme s aplikací třetích stran.

Kamerové systémy pro rozpoznání registračních značek vozidel (dříve SPZ) jsou rychlé a vysoce spolehlivé. Rozpoznávání registračních značek se nejčastěji se využívá u veřejných parkovišť nebo parkovacích systému v průmyslových areálech, kde se tak řeší automatické povolení k výjezdu či vjezdu. Mezi rozšířené funkce rozpoznání RZ vozidel patří: měření délky události, monitoring časů a případně tras, hlídání definovaných událostí a vytváření statistických datových výstupů.

Zajímá vás cena?
Potřebujete poradit?


obchod@autogard.cz
15+ let
průměrná životnost
Česká výroba
všech produktů i softwaru
30+ let
jsme na trhu
Od výroby
až po montáž